Vahaga depilatsioon on igal juhul nahasõbralikum kui raseerimine mitmel põhjusel Need, kes varem raseerisid ja nüüd on otsustanud depilatsiooni kasuks, teavad, millest jutt ja nõustuvad. Need, keda häirivad karvad, siis vahaga depilatsioon on üks võimalikest variantidest, kuidas kiiresti ja ohutult saada endale sile nahk. Siin on neli põhjust, miks vahaga depilatsioon on kordades parem kui raseerimine.

Depilatsioon ei ärrita nahka
Depilatsiooni puhul eemaldatakse karvad koos juurega. Raseerimise puhul lõigatakse karv läbi naha lähedalt. See tähendab, et karv kasvab edasi ja juba järgmisel päeval on tunda nahal teravaid karvu. Raseerimine ärritab nahka ja tekitab põletikulisi folliikuleid, kui seda teha igapäevaselt. Sageli ei niisutata nahka pärast raseerimist, mis soodustab naha kuivust ja karvade sissekasvamist.

Depilatsioon vähendab karvade sissekasvamist
Depilatsiooni puhul ei murta karva, vaid tõmmatakse see välja sügavalt karvajuurega.  Raseerimisel paraku lõigatakse karv naha lähedalt ja karv saab terva lõikepinna, mis eriti kuiva naha puhul kasvab naha alla.

Karvad on pärast depilatsiooni nõrgemad
Kui oled alustanud regulaarse depilatsiooniga, ole kannatlik. Mida rohkem depilatsioonil tsükleid, seda nõrgemaks jääb karv. Karvanääps vastutab karva kasvu ja toitainetega varustamise eest. Kui see saab traumeeritud, peatub või aeglustub karva kasv. Raseerimisjärgselt on karvad tugevad ja teravad.

Depilatsiooniga on nahk kauem siledam
Depilatsiooni puhul Sa ei pea muretsema igapäevaselt oma naha pärast, sest vahatamise puhul kestab tulemus sõltuvalt piirkonnast isegi kaks kuni neli nädalat. Arvestama peab, et karvad kasvavad erinevates kasvutsüklites ehk esialgu on hoolduste vahe alati lühem. Ajapikku see pikeneb.