Räägime lahti, mis on mis naiste bikiini piirkonna depilatsioonil, sest erinevad salongid ja tehnikud nimetavad tihti ühte ja sama teenust erinevate nimetustega. Mis on siis bikiini depilatsioon ja kuidas see eristub sügavast bikiinist? Mis on brasiilia ja mis on hollywood? Kuidas toimub depilatsioon ja kuidas end kodus ette valmistada?

Alustame tavalisest bikiinist
Bikiini depailatsiooni all peetakse tavaliselt silmas intiimpiirkonnas karvade eemaldamist kuni pesu ääreni ehk seda, mis on silmaga nähtav. Sügava bikiini depilatsiooni puhul võetakse karvad sügavalt ehk piiratakse häbemel olevaid karvu külgedelt ja pealt. Bikiini depilatsioon ei puuduta karvu, mis jäävad häbemeluust allapoole.

Brasiilia ja hollywood bikiini
Brasiilia bikiini depilatsiooni puhul eemaldatakse karvad häbemeluult jättes sinna kliendi soovil väike kitsas triip või muu kujund või eemaldatakse kõik karvad. Brasiilia depilatsiooni puhul ei eemaldata tegelikult karvu häbememokkadelt ega tuharatelt. Nii on see ajalooliselt olnud, kuid meie turul on juurdunud, et Brasiilia bikiini depilatsiooni all mõeldakse eelkõige just kõikide karvade eemaldamist kogu intiimpiirkonnast.

See, mida meie peame brasiilia depiks, on tegelikult hollywoodi depilatsioon. Hollywoodi bikiini puhul eemaldatakse kõik karvad häbemeluult, -mokkadelt ja tuharatelt, mille tulemuseks on sile ja pehme nahk. Hollywoodi nimetatakse tihti ka nn täisbrasiilia depilatsiooniks. Seetõttu kasutame edaspidi ka siin meile kõigile tuttavat brasiilia depilatsiooni terminit, kui juttu tuleb kõikide karvade eemaldamisest intiimpiirkonnast.

Mis toimub bikiini depilatsioonil?
Teadmatus on alati kõige suurem hirmu tekitaja. Seetõttu on hea, kui tead, mis sind hooldusel ees ootab. Teadmisel on suur jõud, mis teeb hoolduse enda jaoks turvalisemaks ja ei too ebameeldivaid üllatusi ega pane piinlikku olukorda. Depilatsiooni läbiviija annab sulle jalga panemiseks ühekordsed püksikud. Seda selleks, et kaitsta sinu pesu. Kui tegemist on brasiiliaga, siis on salonge, kes paluvad ka sellel puhul jalga panna ühekordsed stringid, kuid tegelikult on kõige mugavam, kui oled ilma pesuta. Niikuinii kaetakse sind rätikutega,et tunneksid end mugavamalt. Bikiini depilatsiooni puhul pead kõverdama oma jalgu, kui palutakse, siis pinguldama kätega nahka. Brasiilia puhul tuleb võtta lausa joogapoose. Seda ikka selleks, et tulemus oleks võimalikult hea ja nahka mitte liigselt traumeerida. Brasiilia võtab kõige enam aega selleks, et kliendile võimalikult vähe haiget teha.

Üldiselt kasutatakse bikiini depilatsiooniks kõvavaha, sest karvade eemaldamine selle vahaga on kliendile kõige vähem ebamugavam. Eelistatult võiks kasutada veel sellist kõvavaha, mis sisaldab titaanium dioksiidi, mis annab vahale erilise elastsuse ja pehmuse. Samas sobib kasutada ka kõiki teisi kõvavahasid, sest need on välja töötatud just tundlike piirkondade depilatsiooniks. Samuti võib bikiini piirkonna depilatsiooni teha hübriidvahaga, mis on mõeldud eriti tundlikule nahale. Nende vahadega kasutatakse kindlasti depilatsioonieelset õli, mis loob kaitsva kihi vaha ja naha vahele.

Kuidas teenust valida?
Kõik algab kohast ja tehnikust, eriti bikiini depilatsiooni puhul. Sa pead end tundma mugavalt nii selle inimese kui ümbruskonnaga. Uuri, milliste toodetega teeb depilatsiooni tegija tööd. Bikiini piirkonna depilatsioon on kõige keerulisem ja kui sa pole sellega enne kokku puutunud, siis alusta lihtsamast, et näha, milline on tehniku käekiri. Selleks võivad olla näiteks kaenlaalused (NB! Nende depilatsioon ei ole valus. Pean ütlema, et säärte oma on palju ebamugavam!) Samuti tasub uurida headelt tuttavatelt soovitusi.

Ära kunagi alusta brasiiliast!
See on lihtsalt soovitus, kui sa ei ole enne sellega kokku puutunud. Alusta tavalise bikiiniga ja siis järgmine kord tee juba sügavam bikiini jne. Seda selleks, et sa tajuksid, millega on tegemist. Samuti tuleb olla valmis väikesteks ebamugavusteks pärast esimest Brasiiliat, kui karvad hakkavad tagasi kasvama. Hea uudis on see, et kord korralt läheb asi paremaks. Kuigi meil on kaubanduses võimalik osta ka kodus kasutamiseks vahasoojendaja ja vaha, siis intiimpiirkonna depilatsiooni ma ei soovita siiski kodus teha. Selleks peab saama vastava koolituse. Vastasel juhul võib asi lõppeda kurvalt.

Kodus enne ja pärast depilatsiooni
Kuigi Harley Wax kõvavahad eemaldavad karvad alates 1mm, peaksid karvad olema vähemalt 2-3mm pikad, kuid mitte pikemad kui 5mm. Mida pikem on karv, seda ebamugavam on vaha tõmme nahalt.

Bikiinipiirkonda kipuvad kergemini tulema sissekasvanud karvad ja karvanääpsu põletikud. Et seda kõike viia miinimuni, on oluline kodus nahka koorida. Seetõttu on depilatsioonieelne koorimine 24h enne hooldust intiimpiirkonnast eriti oluline. Koorimine eemaldab surnud naharakud, toob välja korralikult ka need karvad, mis on kuidagi naha all peidus.

Pärast depilatsiooni võib depileeritud nahk olla paar päeva tundlikum. Oluline on, et sa ei kooriks nahka järgmised 48 tundi. Samuti ei tohi päikesevanne võtta järgmise 24 tunni jooksul. Soovitav on kasutada Harley Wax depilatsioonijärget õli, kuna oma toimeainete tõttu vähendab see naha ärritust ja hoiab ära karvade sissekasvamise ja põletiku.