Selles postituses vastan viiele küsimusele, mida kliendid ehk ei julge oma kosmeetikult küsida, kuna see tekitab piinlikkust või klient ei taha välja paista võhikuna. Siinkohal tahan kindlasti sulle südamele panna, et ei ole olemas rumalaid, piinlikke küsimusi, mis puudutavad sind või sinu keha. Sa pead saama oma küsimustele vastused, seega küsi alati julgelt. Kui sa oled hirmul või ei tea, mida oodata, siis mõjutab kogu sinu keha – sa oled pinges ja kogu protseduur võib olla seetõttu palju ebameeldivam ning valuaisting tugevam. Sa ei soovi seda endale, liiatigi sinu kosmeetik. Seega, kui sa pärast selle postituse lugemist ei ole oma küsimus(t)ele vastust saanud, siis vastan rõõmuga.

Mis vahet on bikiini depilatsioonil, täisbikiini depilatsioonil ja Brasiilia depilatsioonil?
Iga elukutsega kaasnevad omad detailid, mida õpitakse ameti omandamisel ning mis jäävad tavainimesele arusaamatuks. Kui sa oled juhtumisi näiteks jurist ja sa palud mul selgitada, mida tähendab eesti keeles „annak“, siis ütlen ausalt, ma pean kõigepealt lahti võtma leksikoni, et üldse aru saada millest jutt, rääkimata sellest kui see „annak“ esineb juriidilises tekstis. Sellega tahan öelda, et on täiesti normaalne, kui sa ei tee vahet erinevatel intiimpiirkonna hooldustel. Kosmeetik või depilatsiooni spetsialist ongi selleks, et sind selle maailmaga kurssi viia. Seniks aga sulle väike kokkuvõte, mis on mis:
  • Bikiini depilatsioon (pesu ääreni)  - see on nn baasdepilatsioon, kus piiratakse karvakasvu kas kuni pesupüksikute ääreni või natuke sügavamale. Samuti eemaldatakse üleliigsed karvad häbemekingu ülemisest osast. Karvu ei eemaldata häbemekingust altpoolt.
  • Täisbikiini depilatsioon – see on sarnane bikiini depilatsioonile, kuid sina otsustad, kui palju karvu sa soovid eemaldada häbemelt. Sa võid paluda, et sulle kujundataks näiteks kolmnurk või jäetaks karvadest kitsas triip või eemaldataks kõik karvad. Sina otsustad siin 100%.
  • Brasiilia depilatsioon – eemaldatakse kõik karvad häbemelt, häbememokkadelt ja tuharalt.
Siinkohal soovitan juurde lugeda minu vanemat blogipostitust, kus on päris põhjalikult lahti räägitud, missugused intiimpiirkonna depilatsioonid on olemas. Lisaks saad teada, kuidas hooldus välja näeb, millist vaha kasutatakse, kuidas end ette valmistada jne.

Kas alkoholi tarbimine enne hooldust muudab selle vähem valulikuks?
Isegi kõige kogenumad Brasiilia depilatsiooni kliendid soovivad mõnikord, et see valuaisting oleks väiksem. Kahjuks annab alkoholi tarbimine vastupidise tulemuse soovitule. Nagu kohvigi, ahendab alkohol poore, mis tähendab, et karv on tugevamalt kinni ning depilatsioon ise palju ebameeldivam. Jäta see klaasike head veini parem enda pärastiseks premeerimiseks, kui sa tunned, et see on vajalik. Valuaistingu vähendamiseks võta umbes 1 tund enne hooldusesse tulekut käsimüügi valuvaigistit.

Millal ma võin pärast bikiini depilatsiooni päevitada?
Värskelt depileeritud nahk on tundlikum, kuna koos vahaga eemaldatakse ka pealisnahal olev kaitsekiht. Seetõttu soovitan oodata päevitamisega vähemalt 24 tundi või seni, kuni nahk ei ole enam ärritunud ega punetav. Ma ei kiida heaks arutut päevitamist (mis lisaks vähiriskile tekitab naha enneaegset vananemist), kuid mõistlik päikese nautimine tuleb siiski tervisele kasuks. Kasuta vähemalt SPF15 päiksekaitset ja uuenda seda korra tunnis. Ole usin ja jälgi, et depilatsiooni saanud piirkonnad oleksid korralikult kaitsekreemiga kaetud.  

Millal võin jälle oma armsa inimesega lähedust nautida?
See on küsimus, mida just eriti tihti ei küsita. Siin sulle vastus: üldiselt soovitatakse oodata sellega 24 tundi või kuni ärritus on kadunud. Kuna tihti on vahaga mindud ka limaskestadele, siis see õrn piirkond vajab taastumist. Intiimpiirkond võib olla hell ja ärritustele vastuvõtlikum. Lisaks sellele on vaja natuke aega, et karvafolliikulid korralikult sulguksid ja rahuneksid, et ära hoida bakterite ligipääsu. Nii hoiad ära võimalikud ärritused ja nahapõletikud. Kindlasti tasub uurida, millise vahaga teenuse pakkuja depilatsiooni teeb. Paraku pakutakse deppi siiani purgivahadega/ padrunvahadega (mis tegelikult on mõeldud suurte pindade nagu käed, jalad, selg tegemiseks). Need nakkuvad tugevalt naha külge ja seetõttu võivad tekitada nahale rohkem traumasid. Eelista pigem kõvavaha ja hübriidvahaga teenusepakkujaid.

Kas bikiini depilatsioon on lubatud raseduse ajal?
Ei ole ühtegi põhjust, miks ei võiks teha Brasiilia depilatsiooni raseduse ajal, kuigi hoolduse tegemine ei ole ehk nii lihtne. Ekslikult arvatakse, et bikiini piirkonna depilatsioon võib esile kutsuda raseduse katkemise. See ei ole tõsi. Depilatsiooni tegemine ei kutsu esile raseduse katkemist ega enneaegset sünnitust.

Tähtis on mõista, et rasedusega kaasnevad kehas hormonaalsed muutused, mis toovad kaasa suurenenud verevarustuse ning kudedes vedeliku peetumise. Nahk võib olla tundlikum kui muidu ja seega valuaisting tugevam. Lisaks on oluline valida endale parim hoolduse pakkuja, kes on koolitatud ja teab, mida teeb.

Kas on veel midagi, mida tahaks teada, kuid vastust ei ole leidnud?
Kui sul on veel mõni küsimus, millele me siin vastanud ei ole, siis ei pea muretsema. Kirjuta oma küsimus alla kommentaarina või saada küsimus e-postiga aadressile jane@cosmeta.ee Vastan sulle esimesel võimalusel. Mine tea, ehk sünnib sinu küsimusest järgmine postitus ;)